برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: 09031661083

گارانتی

کارانتی

شرکت آریا آتسز بمنظور حصول اطمینان مشتریان از کارکرد محصولات تولیدی ، تعهدات حقوقی لازم برای واژه های گارانتی/وارانتی محصولات خودرا بشرح تعاریف زیر ضمانت می نماید .

گارانتی

گارانتی عبارت است از رفع ایراد (تعمیر یا تعویض) قسمتی از یا تمام محصول در صورتیکه بروز نقص وخطای کارکرد آن ناشی از تولید بوده ومنشا آن استفاده نا درست مشتری از محصول نباشد، بدون هزینه برای مشتری وبرای مدت دو سال از زمان تحویل کالا.

وارانتی

وارانتی عبارت است از رفع ایراد (تعمیر یا تعویض) پس از دوره گارانتی وبا هر عاملی، به هزینه مشتری تا ده سال از زمان تحویل کالا.

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

شرکت آریا آتسز به پشتوانه بیش از یک دهه فعالیت در زمینه اجرای پروژه های صنعتی در حوزه های اتوماسیون ساختمان، بهره گیری از رویکرد مدیریتی نوین و دانش محور در کنار به کارکیری از کارشناسان متخصص به عنوان نماینده رسمی برندهای مطرح اروپایی در ایران، آماده ارائه خدمات جامعی در زمینه مهندسی محصولات این شرکت به شرح زیر می باشد:

ارائه خدمات مشاوره در فاز طراحی

ارائه راهکار و پیشنهاد فنی

مهندسی خرید و تامین کالا

نصب و راه اندازی

نظارت بر اجرا

آموزش مهندسی و راهبری پروژه

پشتیبانی فنی

تعمیر و نگهداری

خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات

پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی

شرکت آریا آتسز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های حوزه ی bms در کشور با ورود به دومین دهه فعالیت خود به عنوان نماینده انحصاری و رسمی برندهای مطرح اروپایی همواره خرسند بوده است که یکی از خوشنام ترین شرکت های اتوماسیون ساختمانی در زمینه پشتبانی فنی می باشد. آریا آتسز با بهره مندی از تیم مجرب کارشناسان حرفه ای آموزش دیده، خدمات پشتیبانی را به صورت رایگان برای شما عزیزان مهیا می کند
پشتیبانی تلفنی و آنلاین : بخش پشتیبانی شرکت آریا آتسز با بهره گیری از کارشناسان دوره دیده و مسلط یز مفاهیم سیستم های ارائه شده بصورت رایگان روی خط تلفن و یا به آدرس Support@aria-atsez.com جوابگوی شما هستند.
ارسال کارشناس: پرسنل فنی و آموزش دیده آریاآتسز آمادگی دارند در سریع ترین زمان ممکن خدمات تعمیرات سبک و قابل ارائه را، در محل به شما ارائه دهند. این خدمات برای شهر تهران بلافاصله و در شهرستان ها بر اساس زمانبندی مشخص قابل ارائه می باشند.

روزهای پشتیبانی: شنبه تا چهارشنبه بجز پنج‌شنبه و جمعه، تعطیلات
زمان پشتیبانی: بین ساعت ۹ صبح الی ۱۷:۳۰ بعد از ظهر